X

17

 یورتان به دلیل داشتن خواص و ویژگی‌های انحصاری آن در جهان سالیان طولانی است که در صنایع برودتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مهمترین ویژگی‌های پلی یورتان در زمینه عایق‌

  1. ‌روش‌های متنوع در اجرا‌: تزریق فوم‌، اسپری و قطعات پیش ساخته‌.
  2. ‌دانسیته‌های متنوع پلی یورتان‌: دانسیته ۲۵ الی ۱۲۰۰ كیلوگرم‌، كه دانسیته مورد استفاده در پخش عایق‌ها بین ۳۰ تا ۶۰ كیلو متر بر متر مكعب است.
  3. ‌دوام در مقابل عوامل جوی نامحدود است.
  4. ‌عدم جذب آب و رطوبت‌: پلی یورتان خصوصاً در بخش‌های كه مساله جذب رطوبت در آنها از اهمیت بسزایی برخوردار است‌. با میزان جذب رطوبت بسیار كم آن هم صرفاً در سطح خارجی سلول‌های مربوط به عنوان بهترین عایق شناخته شده است .
  5. خواص Excusing یا خود خاموش شوند‌: پلی یورتان به عنوان یك ماده شیمیایی در مقابل آتش آسیب پذیر است ولی خود سوز نبوده و در صورت قطع منشاء آتش سوزی‌، خودبه خود خاموش می‌شود‌، ‌با افزودن مواد مخصوص می‌توان از اشتعال آن نیز جلوگیری نمود.
  6. مقاوم در برابر محیط‌های اسیدی رقیق‌.
  7. عدم امكان رشد میكروارگانیزم و باكتری‌ها در عایق پلی یورتان‌.
  8. تأمین عایق صوتی بكارگیری پانل پلی یورتان با ضخامت حدوداً ۱۰ سانتی متر اختلاف شدت صدا در دو طرف پانل حدود ۳۰ دسی بل است. این مقدار ۲ برابر فوم پلی استایرن و ۴ برابر بیشتر از دیوار آجری به همان ضخامت بوده و در صورت نیاز به درجات بالاتر تخفیف صدا‌، می‌توان از پانل پورتان به صورت دوجداره استفاده نمود‌.
  9. تولید آسان و ارزان سازه‌های ایزوله‌.
  10. خواص مكانیكی بسیار عالی‌: مهمترین خواص مكانیكی عبارتند از مقاومت فشاری و خمشی جهت آزمایش مقاومت فشاری نمونه اسفنج را بین دو صفحه صاف و موازی فشرده می‌شود و نیروی وارده در تغییر شكل‌های نسبی مختلف و حداكثر ۱۰ % اندازه گیری می‌شود. مقاومت فشاری شدیداً تابع وزن مخصوص است.

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

دات نت نیوک فارسی - دی ان ان فارسی - DnnExpert - DNN Farsi - DotNetNuke Farsi